PN WCL
PREMIUM 1.2343

WYKONANIE:

DO SKLEPU ONLINE:

           
Karta techniczna (PDF) Karta techniczna PFS/BA PFS / BA
-płaskie-
500 mm 1.000 mm
           
ABRAMS® PORADNIK STALI Informacje w PORADNIKU STALI
Alternatywy w PORADNIKU STALI
PRS PRS
-okrągłe-
  1.000 mm
           
    Stal precyzyjna okrągła z naddatkiem PRS / BA
-okrągłe-
500 mm 1.000 mm
   
Właściwości zu PREMIUM 1.2343 Właściwości
Nazwa wg składu chemicznego: X37CrMoV5-1
Twardość robocza: 50-54 HRC
Dostarczalna twardość: 229 HB

Analiza chemiczna

C Si Mn P S Cr Mo V
0,33
-
0,41
0,8
-
1,2
0,25
-
0,5
0
-
0,03
0
-
0,02
4,8
-
5,5
1,1
-
1,5
0,3
-
0,5
   
Właściwości techniczne Właściwości techniczne
Stal do pracy na gorąco z bardzo dobrymi właściwościami żarowytrzymałościowymi, wysokiej odporności na ścieranie pod wpływem ciepła, a także wysokiej wiązkości i przewodności cieplnej. Materiał ten jest ochładzalny wodą i odporny na powstawanie rys przy wypalaniu. Do zastosowania w wykonaniu ESU / ESR (po przetopie elektrożużlowym), gdy wymagana jest ulepszona czystość, homogeniczność lub wiązkość. Twardość robocza: 50-54 HRC.
   
Możliwości zastosowania Możliwości zastosowania
Stal narzędziowa PN WCL
ma następujące możliwości zastosowania: narzędzia kuźnicze, matryce / foremniki kuźnicze, ostrza nożyc tnących do pracy na gorąco, narzędzia tłoczne do ekstruzji z tłoczywem płynnym metodą na gorąco, narzędzia do wyciskania pasm (ekstruzja ciągła), części kształtowe do matryc / foremników / kształtowników tłocznych, przetworniki blokowe / komory próżniowe / odbiorniki do przeciskania metali do półproduktów jak sztangi pełne / sztangi puste / rury, narzędzia do odlewania ciśnieniowego, ciśnieniowe odlewnictwo metali lekkich, trzpienie naciskowe / do prasy (maszyny) / przebijaki naciskowe / do prasy (narzędzia), matryce tłoczne, trzpienie do otworów (maszyny) / przebijaki do otworów (narzędzia), wytwarzanie śrub, wytwarzanie nitów, wytwarzanie bolców, wyrzutniki / wypychacze (narzędzia do odryglowywania) / wyciągi (broń), formy do tworzyw sztucznych.
   

Stal narzędziowa PN WCL jest dostępna jako stal precyzyjna płaska z naddatkiem oraz i jako stal precyzyjna okrągła z naddatkiem i bez naddatku.

Powrót do produktów Zapytanie o produkt Zamówienie próbki